..::BMF Levelezős Hallgatóinak Oldala::..
Keress a Google-n!
Google
 
Menü
 
Google
 
UNITELSHOP

Unitel City Distribution Partner

 
Magyarorszag.hu
 
Keress pénzt!

 
Lehet itt is postafiókod!!
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
 
freeaudit.hu freeaudit.hu
 
Hírek
Hírek : Dinamikus fotóböngészés az új ACDSee-vel

Dinamikus fotóböngészés az új ACDSee-vel

  2004.11.25. 11:01

Nemrég új változat jelent meg az egyik legnépszerűbb PC-s képnézegető szoftverből, az ACDSee-ből. A program 7-es verziója számos új funkcióval rendelkezik, s legutóbbi verziójához képest végre működése is gyorsabbá vált.

 


Ajánlat


Az ACDSee 7.0 PowerPack próbaverziójának letöltése a SzoftverBázisról



Néhány évvel ezelőtt még nagyon egyszerűen juthattunk fényképeinkhez egy-egy családi esemény megörökítése után: a filmtekercset átadtuk a legközelebbi fotólabornak, majd néhány órával/nappal később kézhez kaptuk az előhívott negatívokat, a belőlük nagyított papírképeket és persze a borsos számlát. Jobb esetben a laborálást végző cég munkatársa az abszolút élvezhetetlen fotókat kiszelektálta, így legalább azokért nem kellett fizetnünk.

A digitális technológia megjelenése új alternatívát hozott a fotózásba, és lehetőséget teremtett arra, hogy a frissen elkészült felvételeket előzetesen átválogassuk, és csak azokról a felvételekről készíttessünk nagyítást papírképre, melyek nekünk - és nem a laborálónak - a leginkább tetszetősek. Ehhez a szelektáláshoz pedig a legalkalmasabb eszköz egy - a számítógépünkre telepített - képnézegető program, melyek közül talán a legismertebb és legelterjedtebb az ACD Systems által fejlesztett, nagy múltra visszatekintő ACDSee, amelynek 7.0-s verziója a közelmúltban jelent meg.

Forrás: [origo]



A program annak idején népszerűségét főként gyors működésének köszönhette, amit azonban újabb verziói egyre kevésbé mondhattak magukénak. Ennek oka leginkább abban keresendő, hogy a kiadó a fejlesztés során elsősorban a funkciók bővítésére helyezte a hangsúlyt, miközben a program működése fokozatosan egyre lassabbá vált. Bár a szoftver nemrég megjelent hetes változata sem szűkölködik funkciókban, fejlesztői jelentős javulás értek el a képek megjelenítésének sebessége terén is. Mivel az ACDSee alapfunkcióival minden bizonnyal egy kezdő felhasználó is gond nélkül elboldogul, cikkünkben az új verzió főbb újdonságait mutatjuk be.

Az egyik újdonság a Device Synchronization (eszközszinkronizálás) funkció, amely segít egyszerűen, közvetlenül áttölteni képeinket a számítógéphez csatlakoztatott digitális fényképezőgépből. Az ACDSee maga is számos típust támogat, de ha saját fényképezőnket nem találnánk a program listáján, képes  használni a kameránk saját meghajtószoftvereit is, amennyiben ezeket feltelepítjük.

A Context Sensitive Toolbar (környezetérzékeny eszköztár) egy vagy több kép kijelölésekor a legsűrűbben használt funkciókat jeleníti meg a felső menüsoron. Ezek között található például a képek elforgatása, átméretezése, értékelése egytől ötig terjedő skálán, kategóriához rendelése, szerkesztésének indítása, vagy több kép esetén a fájlok kötegelt átnevezése, méretezése, összehasonlítása vagy akár e-mailben történő elküldése.

Forrás: [origo]




Az Image Comparison (képek összevetése) nevű eszköz segítségével a képernyő négy sarkában elhelyezett négy fotót hasonlíthatunk össze. Az egyes mezőkben ki-be kapcsolhatjuk az adott fényképre jellemző hisztogramot, és külön-külön bele is nagyíthatunk a fotókba.

Az Easy Select párbeszédablakban az egyes mappák - és akár CD-k - tartalma egyszerre megjeleníthető úgy, mintha tartalmuk egyetlen mappáé lenne. Ennek aktiválásához annyit kell csupán tennünk, hogy a böngészni kívánt mappák előtti kis négyzetekbe kattintunk, kijelölve ezzel őket.


Ajánlat


Hasznos holmik a digitális fotózáshoz



Az ACDSee hetes verziójával saját adatbázisba is rendezhetjük képeinket, s ezt követően megadott információ alapján kereséseket is indíthatunk közöttük. A kategóriákba sorolás a mi feladatunk, azonban, ha egyszer ezzel elkészültünk, képeink között gyorsan és hatékonyan hajthatunk végre szűréseket. Természetesen egy képet több kategóriához is hozzárendelhetünk.Egy ilyen beépített csoport tulajdonképpen az Image Well (hívhatnánk akár "az összes képem" kategóriának is), amely segítségével egyetlen ablakban megtekinthető az összes elkészült fotónk. Amennyiben a megújult keresési funkciót szeretnénk használni, a feltételeket megadhatjuk mappákra, kategóriákra vagy akár dátumintervallumokra is.

Egy mappán belül a Ctrl + bal egérgomb kombinációval egyenként jelölhetünk ki képeket, hogy aztán például egy átméretezést az összes kijelölt fájlra érvényesítsünk. Ha az átalakításra, szerkesztésre váró képek szétszórva találhatóak különböző mappákban, ez a művelet viszont már csak több időigényes lépésben oldható meg. Erre kínál gyors megoldást az Image Basket ("képkosár") funkció, amellyel böngészés közben összegyűjthetjük a különböző mappákból a szerkeszteni kívánt képeket, majd egy lépésben kiadhatjuk a módosítási parancsot, mely aztán az összes képen érvénybe lép.

Forrás: [origo]



Természetesen a legalapvetőbb képszerkesztő és konvertálási funkciók továbbra is elérhetőek: átméretezés, forgatás, színélénkítés, vörösszem-hatás csökkentése, élesítés, elmosás, zaj eltávolítása, képek kinyomtatása, de az új verziónak már a videoanyagok forgatása és átméretezése sem jelent gondot. HTML-, Adobe PDF- és Macromedia Flash-bemutatókat (slide show) is készíthetünk weboldalon, CD-n vagy DVD-n való használatra. A kijelölt képről számtalan információt találhatunk a Properties (tulajdonságok) ablakban, így itt a fényképezőnk által a képfájlba írt EXIF adatok is kiolvashatók. Ezek azok az információk, melyek tájékoztatnak arról, hogy a fényképező milyen beállításokkal üzemelt a fotó elkészítésének pillanatában.
 
Az ACDSee 7 támogatja a legelterjedtebb fényképezőgépek RAW formátumát, így például  a Canon, a Nikon, a Fujifilm, az Olympus, a Kodak és a Konica Minolta RAW fájljait is képes kezelni. A képek CD-re vagy DVD-re archiválásához a program támogatja az MPV és HighMAT szabványokat is.

Forrás: [origo]



A sok fejlesztésen átesett ACDSee legújabb, 7.0-s verziója a 6-ost megelőző változatokhoz hasonlóan ismét jól teljesít: nem csupán kibővített és kényelmes szolgáltatásaival, hanem a képek megjelenítésének sebességével is újra mértékadó. Minden megtalálható szolgáltatásai között, amire digitális fényképezőgép használata során szükségünk lehet, a képek áttöltésétől kezdve az alapvető képszerkesztési funkciókig. Bártan ajánlható az 5-ös verziót használóknak és mindazoknak, akik egy nagy tudású, kényelmes és gyors alkalmazást keresnek képeik karbantartásához.


A cikket az alábbi címen találja az [origo]-ban:
http://origo.hu/techbazis/digifoto/20041123acdsee.html

 
Kedvenc oldalak
 
Google
 
OnlineRádió

Online rádióhallgatás:

 
Valami kellene, de nem kapod meg sehol sem? Nézd meg itt!
Válogass termékeink közül - licitálj - vagy add el amire már nincs szükséged! Kattints ide!
 
Keress! Licitálj! Vedd meg! Add el! :-))
Csak különleges ajánlatok!

Csak különleges ajánlatok!



 
Chat -- Online
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Látogatottság!
Indulás: 2004-11-23
 

* Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.